KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyr 12713069
nr 1271 3069
Gustaf Isander
(1863-1929), Sverige
Gravyr, Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1920. Torrnål. Motivet: 20x15 cm
Gustaf Isander, svensk målare född 1863, död 1929.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 19:56:56
24/8 08:06:39
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm